لوله زهکش:

لوله زهکش . فروش لوله زهکش از مواد پی وی سی به دو صورت تمام مشبک و نیمه مشبک

لوله زهکش ۱۱۰ – لوله زهکش ۱۲۵ -لوله زهکش ۱۶۰ – لوله زهکش  ۲۰۰    ارسال به تمام نقاط ایران

زهکش در لغت به معنای خارج کردن آب اضافی یکی از کارهایی است که تقریبا از دویست سال قبل مرسوم بوده است. آب از زمین بطور طبیعی خارج می‌شود ولی جهت تسریع این عمل از زهکشی  استفاده می‌شود.

مهمترین موارد کاربردهای لوله زهکشی

در اراضی کشاورزی
در اراضی کشاورزی به منظور خارج نمودن آب اضافی حاصل از آبیاری یا بارندگی می باشد که جهت ایجاد توازنی مناسب بین آب و اکسیژن خاک از یک سیستم زهکش زیر زمینی استفاده می‌شود. به دلایل مختلف خاک آنها شور یا قلیایی گردیده است.در اراضی پس از انجام آبشویی نیاز به خارج کردن آب حاوی املاح مضر برای خاک و گیاه می باشد که با لوله های زهکش مشبک انجام می گردد.

اطراف ساختمانها، پل ها، جاده ها
آب زیاد در یک زمان کوتاه می تواند حالت بسیار خطرناکی را در اطراف یک ساختمان و یا پل به وجود آورد.در جاده ها مهمترین عامل تخریب سطح جاده وجود آب اضافه حاصل از بارندگی یا آب زیر سطحی می باشد که عمدتاً در زمستان باعث یخ زدگی سطح جاده می شود. این یخ زدن جدا از به وجود آوردن حوادث مختلف، عامل مهمی در تخریب سطح جاده می باشد.

زمین های ورزشی یا تفریحی
در این گونه زمین ها برای خارج کردن سریع آب باران یا آب آبیاری، لوله زهکش بهترین روش می باشد.در نهایت با زهکشی سریع از آسیب به این زمین ها جلوگیری شده و امکان استفاده بیشتر و بهتر از آنها فراهم می گردد.