استانداردهای لوله های دوجداره:

 

از جمله استانداردهای بسیار مهم میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :
۱٫EN 13476 : استاندارد تولید
۲٫ DIN 16961 : استاندارد تولید
۳٫ DN ,EN1610: استاندارد نصب و تست
۴٫ ATV A 127 E : استاندارد مقاومت مربوط به فاضلاب و سیستم های آبی
۵٫ ATV A 110 : استاندارد محاسبات هیدرولیکی
۶٫ AVS 2207 , 2209 : استاندارد مربوط به جوشکاری مخصوصا جوش اکستروژن
کاربردها:
لوله های پلی اتیلنی دوجداره اسپیرال دارای کاربردهای گوناگون و متنوعی است که از آنها می توان به استفاده در خطوط انتقال فاضلاب، آبگیرها و آبریزهای درون دریا، ترمیم خطوط انتقال فاضلاب قدیمی (relining)، ساخت منهول، ساخت آبرو (پل)، ساخت مخازن نگهداری مواد شیمیایی و تانکهای سپتیک، ایجاد معابر غیر هم سطح زمین و کاربردهای خاص دیگرپرداخت که در ادامه به توضیح در مورد برخی از موارد فوق می پردازیم .
آدمرو (منهول):
آدمرو (منهول) گودالی است که تأسیسات زیر زمینی (مثل شبکه های فاضلاب، کابلهای مخابراتی و …) را به سطح زمین متصل می کند و توسط آن امکان دسترسی به این تأسیسات جهت هرگونه عملیات میسر می شود. این گودال باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا امکان حرکت یک انسان درون آن فراهم شود.
مهمترین کاربرد آدم‌روها را می‌توان ایجاد ایستگاههای دسترسی به نقاط مختلف شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب دانست که امکان بازرسی خطوط، تهویه طبیعی و نیز تعمیر و نگهداری خطوط فاضلاب را فراهم می‌آورد. پراستفاده ترین نوع منهول، منهولهای پلی اتیلنی هستند که در کاربردهایی نظیر موارد زیر استفاده می شوند:
ـ انتقال فاضلاب
ـ جمع آوری و انتقال آبهای سطحی از مناطق آلوده
ـ استفاده در واحدهای شیمیایی
ـ تعمیر و بازسازی منهولهای فرسوده
ـ محافظت کننده شیرآلات
مقایسه منهولهای مختلف:
به طور کلی بر اساس جنس، سه نوع منهول وجود دارد: آجری، بتنی و پلی اتیلنی. امروزه به دلیل داشتن خواص منحصر به فرد، در اکثر موارد از منهولهای پلی اتیلنی استفاده می شود.